Vicor Corporation DCD48AP280T320A50
Part No.:
DCD48AP280T320A50
Manufacturer:
Vicor Corporation
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
DCD48AP280T320A50.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR DCM48AP280X320A50
Shipping
DCD48AP280T320A50 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vicor Corporation
Series:
VI Chip® DCM®
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Main Purpose:
DC/DC, Step Down
Outputs and Type:
1 Isolated Output
Voltage - Output:
320 W
Current - Output:
28V
Voltage - Input:
11.43A
Regulator Topology:
36V ~ 75V