Digi DC-ANT-24DP-25
Part No.:
DC-ANT-24DP-25
Manufacturer:
Digi
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
DC-ANT-24DP-25.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT 25PC
Shipping
DC-ANT-24DP-25 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Digi
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Whip, Tilt
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
1.8dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
RP-SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
3.500" (88.90mm)