TGS DC450K0000S049
Part No.:
DC450K0000S049
Manufacturer:
TGS
Category:
Ceramic Filters
Package:
2-SMD
Datasheet:
DC450K0000S049.pdf
Description:
450KHZ DISCRIMINATOR 2 PADS C49
Shipping
DC450K0000S049 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TGS
Series:
DC
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
450kHz Center
Impedance:
Bandwidth:
4 kHz
Insertion Loss:
3dB
Filter Type:
Discriminator
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.244" L x 0.236" W (6.20mm x 6.00mm)
Height (Max):
0.122" (3.10mm)