TE Connectivity Laird DC25HDPF2PF
Part No.:
DC25HDPF2PF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
DC25HDPF2PF.pdf
Description:
RF ANT 2.5GHZ GRID CAB BRKT 30"
Shipping
DC25HDPF2PF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.5GHz
Frequency Range:
2.5GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:
Parabolic Grid
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
-14dB
Gain:
24dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 762mm
Termination:
N Type Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
24.000" (609.60mm)