t-Global Technology DC0036/02-PC99AL-0.1
Part No.:
DC0036/02-PC99AL-0.1
Datasheet:
DC0036/02-PC99AL-0.1.pdf
Description:
THERM PAD 28.5MMX28.5MM GRAY
Shipping
DC0036/02-PC99AL-0.1 Specifications
Series:
PC99AL
Product Status:
Obsolete
Usage:
Rectifier
Type:
Die-Cut Rectifier Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
28.50mm x 28.50mm
Thickness:
0.0039" (0.100mm)
Material:
Phase Change Compound
Adhesive:
Backing, Carrier:
Aluminum
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.5W/m-K