t-Global Technology DC0022/02-TG-A482K-0.1-0
Part No.:
DC0022/02-TG-A482K-0.1-0
Datasheet:
DC0022/02-TG-A482K-0.1-0.pdf
Description:
THERM PAD 38.1X22.86MM RED
Shipping
DC0022/02-TG-A482K-0.1-0 Specifications
Series:
H48-2K
Product Status:
Active
Usage:
Power Module
Type:
Die-Cut Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
38.10mm x 22.86mm
Thickness:
0.0039" (0.100mm)
Material:
Silicone
Color:
Red
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.3W/m-K