t-Global Technology DC0022/01-PC99-0.06
Part No.:
DC0022/01-PC99-0.06
Datasheet:
DC0022/01-PC99-0.06.pdf
Description:
THERM PAD 57.15X44.45MM YLW
Shipping
DC0022/01-PC99-0.06 Specifications
Series:
PC99
Product Status:
Obsolete
Usage:
Power Module
Type:
Die-Cut Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
57.15mm x 44.45mm
Thickness:
0.0024" (0.060mm)
Material:
Phase Change Compound
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.5W/m-K