t-Global Technology DC0011/09-PC99-0.06
Part No.:
DC0011/09-PC99-0.06
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
DC0011/09-PC99-0.06.pdf
Description:
THERM PAD 19.05MMX12.7MM YLW
Shipping
DC0011/09-PC99-0.06 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
PC99
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
TO-220
Type:
Die-Cut Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
19.05mm x 12.70mm
Thickness:
0.0024" (0.060mm)
Material:
Phase Change Compound
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.5W/m-K