Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components DBF50180WV10236BJ1
Part No.:
DBF50180WV10236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial - Threaded Terminals
Datasheet:
DBF50180WV10236BJ1.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 30KV AXIAL
Shipping
DBF50180WV10236BJ1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
DBF
Package/Case:
Axial - Threaded Terminals
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Current:
87 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Bolt Mount
Size / Dimension:
3.780" Dia x 7.087" L (96.01mm x 180.00mm)