Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components DB045120WE10238BJ1
Part No.:
DB045120WE10238BJ1
Datasheet:
DB045120WE10238BJ1.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 11KV AXIAL
Shipping
DB045120WE10238BJ1 Specifications
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
11000V (11kV)
Current:
50 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.560" Dia x 4.724" L (65.02mm x 120.00mm)