Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components DB016060BD80138BJ1
Part No.:
DB016060BD80138BJ1
Datasheet:
DB016060BD80138BJ1.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 800PF 20% 4KV AXIAL
Shipping
DB016060BD80138BJ1 Specifications
Capacitance:
800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Current:
5 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.339" Dia x 2.360" L (34.00mm x 59.94mm)