Laird-Signal Integrity Products DA1206C121R-10
Part No.:
DA1206C121R-10
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
DA1206C121R-10.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 4LN
Shipping
DA1206C121R-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
1206
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power, Signal Line
Number of Lines:
4
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)