Sensata-Crydom D53TP25DH-10
Part No.:
D53TP25DH-10
Datasheet:
D53TP25DH-10.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
Shipping
D53TP25DH-10 Specifications
Series:
53TP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 530 V
Load Current:
25 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C