Sensata-Crydom D53RV50CH
Part No.:
D53RV50CH
Datasheet:
D53RV50CH.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 50A 48-530V
Shipping
D53RV50CH Specifications
Series:
53RV
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 530 V
Load Current:
50 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C