ebm-papst Inc. D4E146-AA07-22
Part No.:
D4E146-AA07-22
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
D4E146-AA07-22.pdf
Description:
FAN BLWR CENT 206X270MM 230VAC
Shipping
D4E146-AA07-22 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
D4E146
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 206mm L x 219mm H (146mm Dia)
Width:
270.0mm
Air Flow:
450.0 CFM (12.60m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower, Centrifugal
Features:
Noise:
53.0dB(A)
Power (Watts):
116W