ebm-papst Inc. D2E133-DM47-01
Part No.:
D2E133-DM47-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
D2E133-DM47-01.pdf
Description:
FAN BLWR CENT 204X270MM 230VAC
Shipping
D2E133-DM47-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
D2E133
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Rectangular - 204mm L x 213mm H (133mm Dia)
Width:
270.0mm
Air Flow:
353.0 CFM (9.88m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower, Centrifugal
Features:
Noise:
55.0dB(A)
Power (Watts):
195W
RPM:
2200 RPM
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)