ebm-papst Inc. D2E097-CB11-32
Part No.:
D2E097-CB11-32
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
D2E097-CB11-32.pdf
Description:
FAN BLWR CENT 144X140MM 115VAC
Shipping
D2E097-CB11-32 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
D2E097
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Rectangular - 144mm L x 137mm H (97mm Dia)
Width:
140.0mm
Air Flow:
120.0 CFM (3.36m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower, Centrifugal
Features:
Noise:
47.0dB(A)
Power (Watts):
43.00W