Amphenol ICC (FCI) D25S33E4GX00LF
Part No.:
D25S33E4GX00LF
Datasheet:
D25S33E4GX00LF.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
D25S33E4GX00LF Specifications
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Flange Feature:
Housing/Shell (4-40)
Current Rating (Amps):
5A per Contact
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)