Amphenol ICC (FCI) D25P33E4GV00LF
Part No.:
D25P33E4GV00LF
Datasheet:
D25P33E4GV00LF.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Shipping
D25P33E4GV00LF Specifications
Connector Type:
Plug, Male Pins
Flange Feature:
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Current Rating (Amps):
5A per Contact
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)