Murata Power Solutions Inc. D1U-W-2000-48-HB4C
Part No.:
D1U-W-2000-48-HB4C
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
D1U-W-2000-48-HB4C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 12V 2000W
Shipping
D1U-W-2000-48-HB4C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Series:
D1U-W-2000 (2000W)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Front End
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
41.3 A
Current - Output 2:
1.7 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
2000W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C