Knowles Dielectric Labs D15CFR08A1BX
Part No.:
D15CFR08A1BX
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
D15CFR08A1BX.pdf
Description:
CAP CER 0.08PF 100V CF SMD
Shipping
D15CFR08A1BX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
Border Cap®
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Capacitance:
0.08 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
CF
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Bonding Mountable
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, SLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)