Panduit Corp D14-145M-C
Part No.:
D14-145M-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
D14-145M-C.pdf
Description:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.145 CRIMP
Shipping
D14-145M-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Term®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.145" (3.68mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.750" (19.05mm)