Panduit Corp D10-250C-D
Part No.:
D10-250C-D
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
D10-250C-D.pdf
Description:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Shipping
D10-250C-D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Term®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.720" (18.29mm)