Newhaven Display Intl D0106LT-33-0604N
Part No.:
D0106LT-33-0604N
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Category:
Vacuum Fluorescent (VFD)
Package:
Datasheet:
D0106LT-33-0604N.pdf
Description:
DISPLAY VFD 7-SEG 1X6 12.4MM
Shipping
D0106LT-33-0604N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Outline L x W x H:
98.00mm x 33.00mm x 8.00mm
Viewing Area:
Display Format:
6 x 1
Display Type:
Character
Format:
Voltage - Supply:
Character Size:
12.40mm H x 6.80mm W
Number of Dots:
Interface:
Controller Type:
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C