CW Industries CWR-227-14-0003
Part No.:
CWR-227-14-0003
Manufacturer:
CW Industries
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
CWR-227-14-0003.pdf
Description:
CONN RCPT 14POS IDC TIN-LEAD
Shipping
CWR-227-14-0003 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CW Industries
Series:
CWR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)