CW Industries CWR-217-34-0000
Part No.:
CWR-217-34-0000
Manufacturer:
CW Industries
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
CWR-217-34-0000.pdf
Description:
CONN RCPT 34POS IDC GOLD
Shipping
CWR-217-34-0000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CW Industries
Series:
CWR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)