Kable Kontrol CTUSA-11-50-100-BK
Part No.:
CTUSA-11-50-100-BK
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CTUSA-11-50-100-BK.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 50LB 11.25"
Shipping
CTUSA-11-50-100-BK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
11"
Bundle Diameter:
3.06" (77.72mm)
Width:
0.180" (4.57mm)
Length - Actual:
0.937' (285.75mm, 11.25")