Central Technologies CTSLF0732TF-221M
Part No.:
CTSLF0732TF-221M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CTSLF0732TF-221M.pdf
Description:
220UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Shipping
CTSLF0732TF-221M Specifications
Series:
CTSLF0732TF
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
290 mA
DC Resistance (DCR):
1.05Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)