Central Technologies CTSL1112F-681K
Part No.:
CTSL1112F-681K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
CTSL1112F-681K.pdf
Description:
680UH RAD SHLDED FIX INDUCTOR
Shipping
CTSL1112F-681K Specifications
Series:
CTSL1112F
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bulk
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
1.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)