Central Technologies CTMMP5024F-220M
Part No.:
CTMMP5024F-220M
Datasheet:
CTMMP5024F-220M.pdf
Shipping
CTMMP5024F-220M Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.5 A
DC Resistance (DCR):
39.5mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)