Central Technologies CTMMP5020F-1R0M
Part No.:
CTMMP5020F-1R0M
Datasheet:
CTMMP5020F-1R0M.pdf
Shipping
CTMMP5020F-1R0M Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
37 A
DC Resistance (DCR):
2.5mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)