Central Technologies CTMMP2905F-2R2M
Part No.:
CTMMP2905F-2R2M
Datasheet:
CTMMP2905F-2R2M.pdf
Shipping
CTMMP2905F-2R2M Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
DC Resistance (DCR):
54mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.287" W (6.60mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)