Central Technologies CTMMP2712F-8R2M
Part No.:
CTMMP2712F-8R2M
Datasheet:
CTMMP2712F-8R2M.pdf
Shipping
CTMMP2712F-8R2M Specifications
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
DC Resistance (DCR):
68mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)