Central Technologies CTMMP2208F-2R2M
Part No.:
CTMMP2208F-2R2M
Datasheet:
CTMMP2208F-2R2M.pdf
Shipping
CTMMP2208F-2R2M Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
DC Resistance (DCR):
45mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.213" L x 0.224" W (5.40mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)