Central Technologies CTMLP100804BF-3R3M
Part No.:
CTMLP100804BF-3R3M
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
CTMLP100804BF-3R3M.pdf
Description:
3.3UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Shipping
CTMLP100804BF-3R3M Specifications
Series:
CTMLP100804BF
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
400mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
3 MHz
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)