Central Technologies CTML0603F-R082K
Part No.:
CTML0603F-R082K
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CTML0603F-R082K.pdf
Description:
82N FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Shipping
CTML0603F-R082K Specifications
Series:
CTML0603F
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
50 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
245MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)