Kable Kontrol CTMD1400-50-BLUE
Part No.:
CTMD1400-50-BLUE
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CTMD1400-50-BLUE.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLUE 50LB 1.188'
Shipping
CTMD1400-50-BLUE Specifications
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
14.25"
Bundle Diameter:
4.00" (101.60mm)
Width:
0.050" (1.27mm)
Length - Actual:
1.188' (362.00mm)