Kable Kontrol CTMD1100-50-BLUE
Part No.:
CTMD1100-50-BLUE
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CTMD1100-50-BLUE.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLUE 50LB 11.25"
Shipping
CTMD1100-50-BLUE Specifications
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
11.25"
Bundle Diameter:
3.06" (77.72mm)
Width:
0.050" (1.27mm)
Length - Actual:
0.937' (285.75mm, 11.25")