Central Technologies CTMC1812SF-R18K
Part No.:
CTMC1812SF-R18K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CTMC1812SF-R18K.pdf
Shipping
CTMC1812SF-R18K Specifications
Series:
CTMC1812SF
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
570MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)