Central Semiconductor Corp CTLSH3-30M833S TR
Part No.:
CTLSH3-30M833S TR
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
CTLSH3-30M833S TR.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 3A TLM833S
Shipping
CTLSH3-30M833S TR Specifications
Package/Case:
8-PowerVDFN
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
450 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 30 V
Supplier Device Package:
TLM833S
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 150°C