Central Technologies CTLL2012SF-56NJ
Part No.:
CTLL2012SF-56NJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CTLL2012SF-56NJ.pdf
Description:
SMD HIGH FREQCER MULTIL INDUCTOR
Shipping
CTLL2012SF-56NJ Specifications
Series:
CTLL2012SF
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
56 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
750mOhm Max
Q @ Freq:
18 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
800MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)