Central Technologies CTLL2012SF-39NJ
Part No.:
CTLL2012SF-39NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CTLL2012SF-39NJ.pdf
Description:
SMD HIGH FREQCER MULTIL INDUCTOR
Shipping
CTLL2012SF-39NJ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Central Technologies
Series:
CTLL2012SF
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
650mOhm Max
Q @ Freq:
18 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)