Central Technologies CTGS75F-330K
Part No.:
CTGS75F-330K
Datasheet:
CTGS75F-330K.pdf
Description:
33UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Shipping
CTGS75F-330K Specifications
Series:
CTGS75F
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)