Central Technologies CTGS54F-330L
Part No.:
CTGS54F-330L
Datasheet:
CTGS54F-330L.pdf
Description:
33UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Shipping
CTGS54F-330L Specifications
Series:
CTGS54F
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
880 mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.193" (4.90mm)