Allegro MicroSystems CTD428-50DC
Part No.:
CTD428-50DC
Datasheet:
CTD428-50DC.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR CT428
Shipping
CTD428-50DC Specifications
Sensing Range:
50A
Sensitivity:
80mV/A
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.5V