Allegro MicroSystems CTD426-50DC
Part No.:
CTD426-50DC
Datasheet:
CTD426-50DC.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR CT426
Shipping
CTD426-50DC Specifications
Sensing Range:
50A
Sensitivity:
40mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V