Allegro MicroSystems CTD426-30AC
Part No.:
CTD426-30AC
Datasheet:
CTD426-30AC.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR CT426
Shipping
CTD426-30AC Specifications
Sensing Range:
±30A
Sensitivity:
33.3mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V