Allegro MicroSystems CTD416-65DC
Part No.:
CTD416-65DC
Datasheet:
CTD416-65DC.pdf
Shipping
CTD416-65DC Specifications
Sensing Range:
65A
Sensitivity:
30.8mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V