Allegro MicroSystems CTD416-65AC
Part No.:
CTD416-65AC
Datasheet:
CTD416-65AC.pdf
Shipping
CTD416-65AC Specifications
Sensing Range:
±65A
Sensitivity:
15.4mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V