Allegro MicroSystems CTD416-30DC
Part No.:
CTD416-30DC
Datasheet:
CTD416-30DC.pdf
Shipping
CTD416-30DC Specifications
Sensing Range:
30A
Sensitivity:
66.7mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V